Uluslararası Yardımlar

Vakfımız dünya üzerindeki mültecilerin yaşadıkları zorlu hayat şartlarının farkında olup, ülkemiz sınırlarındaki bir çok mültecinin yardımına koşmuştur. Suriye ve Irak'taki savaşlarda evlerinden ayrılmak zorunda bırakılan ailelerin barınması için Relief International ile mülteci kampları inşaa edilmiştir.

Güney  Sudan sınır bölgesinde kırılgan nüfusa hizmet etmesi için Relief International ile güvenli bir sınır hastanesi (Gentil Hastanesi) inşaa edilmiştir. Gentil Hastanesi 2016 yılında tıbbi bakım sağlamaya başladı. O zamandan beri doğum sırasında annelerin yaşamları kaybedilmedi.

Hayatlarını ülkemizin doğusundaki illerde mülteci olarak sürdürmeye çalışan Afgan sığınmacılar için, Kars ilimizde 60 ailenin barınabileceği konut inşaa ettirilmiştir.

Vakfımız, ülkemiz sınırları dışında, temel gıda malzemelerine ulaşmakta güçlük çeken Somali halkına kuru gıda yardımında bulunmuştur.

Tüm aktivitelerinde insalığın yaşayışını iyileştirmeyi amaçlayan SBKV Sezgin Baran Korkmaz Vakfı olarak din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin ihtiyaç sahiplerine ulaşmaya devam edeceğiz.