SBKV - Sezgin Baran Korkmaz Vakfı

SBKV - Sezgin Baran Korkmaz Vakfı; kuruculuğunu Sezgin Baran Korkmaz’ın yaptığı, Türkiye’de başarılı yatırımlara imza atarak ekonomiye değer katan SBK Holding bünyesindeki “İyilik Projeleri”ni yürütmektedir.

"Çağdaş ve gelişmiş bir toplum için en büyük gereksinim eğitimdir" ilkesini benimseyerek hareket eden vakıf, bu alanda önemli yatırımlara imza atmıştır. Maddi imkansızlıklar içinde olan gençlerin eğitimleri ve temel ihtiyaçlarını karşılamak için verilen bursların yanı sıra, Türkiye genelinde okul ve yurt binaları yaptırarak eğitime verdiği önemi göstermektedir.

SBKV Sezgin Baran Korkmaz Vakfı, kuruluşundan itibaren, eğitim alanında yaptığı yatırımların masraflarını vergiden düşmeyerek, bu "iyilik projeleri"nden bir kar beklentisi olmadığını da göstermiştir.

Eğitim projelerinin dışında "En İsabetli Yatırım, İnsana Yapılandır" misyonuna sahip olan SBKV Sezgin Baran Korkmaz Vakfı; şehit ve gazi yakınlarını, dul ve yetim ailelerini ve savaş mağduru mültecileri unutmayarak, gıda, barınma ve sağlık-ilaç yardımları ile erdemli, insani davranışa örnek olmaktadır.

Merkezinde "İnsan, Güven ve İyilik" olan tüm projeleri ile gelişimi hedefleyen SBKV Sezgin Baran Korkmaz Vakfı, hem Türkiye'de hem de dünyada öncü olmaya ve iyilik yapmaya devam etmektedir.